שלושה בסירה אחת במפרץ צוותא


שחזור נדיר של תכנית הרדיו המיתולוגית "שלושה בסירה אחת"לרגל השקת ספרו של איזי מן "קול ישראל מירושלים ... מדינה מאחורי המיקרופון"

חלפו להן יותר מחמישים שנה, מאז "שייטה" לה ברדיו קול ישראל התכנית "שלושה בסירה אחת" ולרגל השקת ספרו של איזי מן קול ישראל מירושלים... מדינה מאחורי המיקרופון" תעלה התכנית ביום ששי השבוע בצוותא תל אביב. על הבמה יוקרנו צילומים מארכיון הטלוויזיה והרדיו. מנחה התכנית אריה גולן. מחבר אפרים סידון עם צוות "מפליגים":דן אלמגור דני קרמן, אורי אורבך, נרי ליבנה, ענת ברזילי ויונתן ברק. את שיר השבוע כתב דן אלמגור: רבקה מיכאלי, טוביה צפיר, אבי גרייניק, אילנה רובינא, אורי בנאי והדר שחף. יוזם התכנית "שלושה בסירה אחת" באותם הימים (1959-1956) היה יצחק שמעוני. אשר שאב את הרעיון מתכנית ששודרה בארצות הברית. שמעוני היה רב-החובל, ולצידו המלחים: העיתונאי שלום רוזנפלד, גבריאל צפרוני ועדה בן נחום. את השירים כתבו המשורר והמתרגם אהרון אמיר, הפזמונאי דן אלמגור ואחרים. בספר "קול ישראל מירושלים... מדינה מאחורי המיקרופון" מביא איזי מן את סיפורן של יותר מ-70 שנים של רדיו ו-60 שנים למדינת ישראל. הספר מביא את סיפוריהן של כ-160 תוכניות בולטות, מובילות וזכורות היטב ואת סיפוריהם של "האנשים הקטנים" מאחורי המיקרופון - האנשים הגדולים שהטביעו חותם בחיי היום-יום, בשפה העברית, בתרבות, בספורט ובמדע ... שמחנו לפגוש בספרו של מן נשות רדיו חלוצות מביניהן: חמדה זינדר, הקריינית הראשונה בעברית, העבירה – בתוך דברי הקריינות שלה – מסרים; לאה וייץ-כהן, שהייתה בין הקרייניות הראשונות, פוטרה מעבודתה - לטענתה – משום שבעלה המנוח היה הסנגור של הנאשים ברצח ארלוזורוב.  השחקנית חנה רובינא קראה ביום השידורים הראשון את מגילת האש מאת ביאליק. היא רעדה מפחד לפני שניגשה למיקרופון. אימת המיקרופון הייתה גדולה מפחד הקהל באולמות. וכמובן עדיין אנו שוכרות את ראומה אלדר,רבקה מיכאלי ועוד.


איזי מן, כותב הספר משמש עורך ומגיש תכניות ב"קול ישראל", תמלילן ופזמונאי. הוא החל את דרכו ברדיו ב-1979 כשערך תכניות דוקומנטאריות ותוכניות מוזיקה. במרוצת השנים ערך והגיש אלפי פינות, בהן ימי הרדיו (במלאת 100 שנה להמצאת הרדיו), ישראל 50 (במלאת יובל לישראל), המאה ה-20 (כ-1300 פינות במשך חמש שנים), שיעור מולדת, ישראל חופשת וכן פינות לימי הזיכרון לשואה ולגבורה ולימי הזיכרון לחללי מערכות ישראל. 13 שנים היה אחד ממגישי אור ראשון, התכנית היומיומית בקול ישראל לסקירת עיתונים יומית. הוא היה אחד מעורכי "אינטרבית", תכנית האינטרנט הראשונה של "קול ישראל", ובמשך חמש שנים היה שותפה (הראשון) של נתיבה בן-יהודה בתכנית נתיבה מדברת ומקשיבה. בשנת 2006 היה העורך והמגיש (לצד יואב גינאי) של שחזור השידור הראשון של קול ירושלים שנערך במלון פאלאס בעיר . כאמור הספר קול ישראל מירושלים... – מדינה מאחורי המיקרופון, מאת איזי מן. הוצאת "פרינטיב" ורשות השידור. הספר יראה אור ביום שישי.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.