שתילי החורף החדשים


גינה בצד הבית עשויה לשפר את איכות חיינו, בין אם אנחנו גרים בעיר או בישוב הכפרי. על מנת לחגוג את תחילת החורף, העונה הכי ביתית בשנה, אספנו והבאנו לפניכם את "הקולקציה". תקראו ותישתלו.

רבים הסבורים כי האביב הוא העונה המתאימה לפריחה אולם דווקא החורף מתגלה כעונה מושלמת למשימה. לוע הארי: תחילת החורף היא התקופה המתאימה לשתילת צמחי "לוע הארי". שילה מוקדמת שלו בתחילת החורף תביא לפריחה מיידית. תאגיד "חישתיל" מגדל ומשווק את "לוע הארי" במגוון צבעים: צהוב, אדום, ורוד, לבן, ברונזה, סגול בהיר ובשילובים שונים ביניהם. הצמח מתאים למסלעות, אדניות וגינון ציבורי. (מחיר מומלץ לצרכן: 1.75 ש"ח)


נעלנית: צמח עדין ויפה במיוחד בעל עלים דמויי בלון או נעל. הפרח בא בצבעים של אדום, צהוב וכתום או בשילובים שלהם. הנעלנית נמכרת כעציץ בעל פריחה שצורתה פירמידה המגיעה לגובה של 25 ס"מ.מתאים כעציץ פורח למטבח, למרפסת ולסלון מואר.היא מתאימה לחצי צל וצל. יש להשקות אותה מלמטה ולא להרטיב את הפרחים. (מחיר לצרכן: 9.5 ש"ח)


אמנון ותמר: צמח חד שנתי חורפי המופיע בעשרות גוונים. הצמח מתאים לשתילה בעציץ או בערוגה. לפריחה שופעת כדאי לשתול בשמש מלאה. ממומלץ לשתול 16-25 שתילים במ"ר, ולהרבות בהשקיה בעת השתילה. (מחיר לצרכן : 1.75 ש"ח)


פרימולה: נמכרת לרוב כעציץ פורח. לאחר מחזור פריחה אחד ניתן להעביר אותה לגינה. זקוקה לצל או חצי צל.עמידה בפני גשם אך רגישה לחום, פורחת בצבעים מרהיבים של אדום, צהוב, כתום, סגול, כחול, לבן וורוד.(מחיר לצרכן : 8.5 ש"ח)


רקפת: צמח פקעת יפיפה הפורח בצבעי ורוד, לבן וסגול. בגינה זקוק לצל וחצי צל ובבית להרבה אור. לשמירה על פריחה לאורך זמן יש לתלוש פרחים נבולים ועלים יבשים. כאשר קונים אותה, רצוי לבדוק שיש הרבה ניצנים מתחת לעלים. (מחיר לצרכן : 12-40 ש"ח, בהתאם לגודל העציץ).


את המלצות למבחר צמחי החורף, הביא נעמן כספי, מנהל ענף הנוי בתאגיד המשתלות "חישתיל". נשמח לקבל את תגובתכם amos@wol.co.il


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.