תיירות משודרגת בליל ובגולן שלאחר המלחמה


כשקבלתי הזמנה ממשרד התיירות לצאת לסיור בין יומיים לגליל ולגולן,הגבתי נו כבר מה חדש, הריי היינו כבר באזור אחרי מלחמת לבנון השניה.

להפתעתי נסעתי וגיליתי גליל וגולן שאינם שוקדים על שמריהם:צוק מנרה שיקם את הרכבל שניזוק, חוות הבוקרים במרום הגולן הוסיפה מיתחם חדש של בקתות עץ ואבן יפהפיות , כפר בלום חנך ספא יפהפה חדש, וקיבוץ הגושרים שודרג לכפר נופש ומסעדת נפתחה 1922 בשביל הלולים שבכפר גלעדי. הגושרים מלון בטבע על חורבות ארמון החורף של האמיר פעור ששלט בתקופה העותמנית באזור החולה בין החרוש לפגלגי מים שוכן כידוע קיבוץ הגושרים . בשנה האחרונה חידש המלון את אגף לבנון בעלות של 3.5 ש"ח את יחידות הנופש לבתים ספרדיים והפך בעצם לכפר נופש. הוסיפו לכך את הסיור הרגלי לתחנת הקמח ולעמק הנעלם,שמורת טבע של צמח השבטבטים ,פלג נחל קורן, ותקבלו כפר בטבע,עם חווית הליכה בסבך , לאורך יובלי מים, עצים חבויים ושבילים מתפתלים. עשינו את הסיור ביום ומנהל הכפר סיפר לנו על סיורי הלילה בעמק הנעלם בלילה עם פנסים. לפוש בגושרים זוהי בעצם חויה של יציאה לטבע האמיתי .להתעורר בבוקר למעוף ציפורים ודררות, רוח המנענעת את העלים,לצאת לצעדת בודר נינוחה בעמק הנעלם, להאזין לשקשוק המים בטחנת הקמח. בין לבין לקפוץ לחדר הכושר והבריכה המקורה שהוקמו בקאונטרי קלאב שלהם, ולפגוש בפסלי האבן של חבר הקיבות המוצבים בדשאים באזורים שונים בקיבוץ,להתפנק בספא וארוחה במסעדת "הגוש" על נחל קורן. חבילה שלמה של חופשת חזרה לטבע . www.hagoshrim-hotel.co.il 046816000 ספא כפר בלום הנהלת כפר בלום בראשות דב בנארי המנכ"ל הגיעו למסקנה שניתן לפנק לקהלי המטרה המסורתיים של הכפר המגיעים אליו לפעולות תרבות מוסיקה ערבי סופרים פעולות הרפיה ופינוק .כפי שאמרו חזל"ינו האדם גוף ונפש.לשם כך הקימו בניין בספא מפואר יפהפה וחדיש.. בכניסה בקומה התחתונה אמבטיות ג`קוזי לרגלים עשויות מאבן , מקלחות דלי מים, מיתקני התזות לכל הגוף ועוד כהנה וכהנה. בקומה העליונה חדרים בהם נערכים מיגוון רב של מסאז`ים וחדר מנוחה המשקיף על הר החרמון. אישית התפנקתי אצל אילנה קלימי מקרית שמונה. אשר בטיפול של 50 דקות הניחה אבנים חמות על גבי , ובאותו הזמן העניקה לי מסא`ז עם שמנים לכפות הרגליים ,לגוף לצוואר ולראש. אילנה עזבה את עבודתה בשיווק עשתה הסבה מקצועית למדה מספר שנים אצל רידמן וניכר עליה כי בנוסף לכשרון ומקצועיות רוח ההתלהבות סוחף אותה. אכן הטיפול שקבלתי היה מכל הלב.


רכבל מנרה חזר לפעולה ביום המלחמה שהו באתר מנרה 1500 איש אשר פונו. במשך שבועיים היו נפילות בשטח הרכבל אשר גרמו לשריפה גדולה. צוות קק"ל לא הצליח להשתלט ובמשך 3 ימים היער בער עד אשר הגיעו מסוקים ושפכו חומרי כיבוי וורודים אשר עדיין ניתן לראות את אותותם על הצוקים..כתוצאה מהשריפה נפגע הכבל הראשי. למרבית המזל העמודים נשארו תקינים. הנזק הישיר של הפגיע הסתכם ב-1.5 מיליון ₪ . סיגל בר מנהל השיווק מספרת שעם תום המלחמה מיד נערכו במטרה לפתוח את האתר מה שיותר מוקדם. הכבל נשלח לגרמניה ועכשיו לאחר 9 חודשים נפתח האתר לקהל בפסח. עצוב לראות את עלי האורן והאלונים עומדים שרופים. הנסיעה ברכבל היא חוייה עם תצפיות נוף לחרמון, לגולן ,לקרית שמונה, לעמק החולה ועוד. מספר עתונאים ועתונאיות אמיצות מביניהן לאה אתגר , דפנה מרוז, ואורית ארפא מג`רוזלם פוסט גלשו באומגה.אגב האומגה מתאימה לילדים מגיל 5. בארנץ` במלון הסקוטי ולא שכחנו את הבראנץ העשיר כולל שרימפס ,בשרים וגבינות סלטים וריבות במלון סקוטי בטבריה, אשר פתוח לקהל בימי ששי שבת כולל קונצרט בכנסיה. המלון חנך לאחרונה את המוזיאון הארכיאולגי, מרתף היין אשר משמש לארועים סדנאות ועוד. בשבוע הבא יפתח שבוע הויסקי "פסטיבל הויסקי". http://www.scotshotels.co.il/ Tel: +972-4-6710710 Fax: +972-4-6710711 מיזם שביל הלולים בעזרת תקציבי משרד התיירות והיזם ירון בר נפתח בכפר גלעדי שביל הלולים ומסעדת גורמה בשרים 1922 .הרעיון של ירון לפתוח מתחם שירכז במרום אחד את מיטב התוצרת הגלילית כגון : מעדנים יינות גביונת יצירה ואומנות. השביל הינו שדרה שמצדדיה עצים ומעליה בניני כפר גלעדי הראשונים עם נוף להרי גולן והגליל. כיום פועלת חנות רזי טבע , והמסעדה. בעתיד יופעלו כאמרו חנויות של אמנים ויצרנים מהגליל. המסעדה ממוקמת בבית ראשונים המקורי , עם החללים והתקרה הגבוהה, באמצע פסנתר כנף עתיק שנתרם ע"י משפחה גרמנית כשהוקם המבנה. במקום בר יינות ומשקאות חריפים, ארוחת גורמה של סטייקים טלה,פרגיות אנטרקוט ועוד ,סלטים וקינוחים.בהחלט ייחודי ומומלץ. 046946646 להזמנות. שמחנו לראות שלמרות הימים הישיבה הארוכה במיקלטים ,האבידות, הבתים שנהרסו העצים השרופים, חזרו תיירני הגליל לפעילות עם אופטימיות ותקוה לימים של שקט.אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.