תכנית EUREKA במרכז רבין


דליה רבין ארחה את נציגי תכנית EUREKA למדע ותעשיה מאירופה אשר הגיעו ארצה לקידום פרויקטי מו"פ בתעשיה ובחברה ואשרו 56 מיליון יורו ב-51 פרויקטים.

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר ויו"ר הנשיאות הישראלית של תוכנית EUREKA, המדען הראשי, ד"ר אלי אופר, אירחו את בכירי התעשייה האירופית מ-40 מדינות. אלה הגיעו למפגש הראשון שמארחת הנשיאות הישראלית של התוכנית הגדולה ביותר באירופה לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי.


בתום יום עמוס בישיבות, יצאו הבכירים לסיור בבטר-פלייס ומשם חזרו מלאי תיאבון למרכז רבין, שם קיבלה את פניהם דליה רבין-פילוסוף. פואד לא הסתיר בדבריו את התרגשותו מעובדת קיום האירוע דווקא במרכז רבין: "מרכז זה הוקם במטרה לקדם את השלום ושיתוף הפעולה - מאפיינים שהודגמו על ידי יצחק רבין בחייו. רבין היה חדשן אמיתי – הן במסע שלו בעקבות השלום והן במחויבותו העמוקה לחברה אזרחית המבוססת על כבוד, ערכים דמוקרטיים ולכידות חברתית. יצחק רבין אמר פעם כי `ישראל הוא כבר לא עם ששוכן בדד; עליה להצטרף למסע עולמי לשלום, פיוס ושיתוף פעולה בינלאומי`. מסר זה נכון עוד יותר הערב. כשאני עומד כאן לפניכם, ברור שאנחנו לא לבד". עוד נכחו באירוע הרב-לאומי: אנדרו סטנדלי, ראש משלחת האיחוד האירופי בישראל, מזכ"ל יוריקה, לוק בורג מהולנד, מנכ"ל מתימו"פ (מרכז התעשייה הלאומי למחקר ולפיתוח במשרד התמ"ת) מישל היברט, וכמובן נציגות ונציגים מכל מדינה אפשרית על גבי המפה האירופית. אפילו מקומה של סן מרינו הקטנה לא נפקד. תוכנית "יוריקה" מאגדת כ-40 מדינות, המתקצבות תוכניות מימון אירופיות בהיקף של 1.5 מיליארד יורו בשנה, שמקורם בתקציבי המדענים הראשיים של המדינות החברות. יוריקה יוזמת ומלווה שיתופי פעולה לפיתוח תעשייתי של מוצרים חדשניים. המדען ראשי ויו"ר הנשיאות הישראלית של יוריקה , הד"ר אלי אופר אמר, כי: "זו השנה הראשונה שבה בחרה `יוריקה` במדינה מחוץ לאירופה לכהן כנשיאת התכנית. ישראל נבחרה לעמוד בראש הנשיאות, בין היתר, בזכות היותה אומה של חדשנות ויזמות ואחת מחמש המדינות הפעילות ביותר בתוכנית". במפגש שנערך אתמול בתל אביב אישרו ראשי התוכנית השקעה של 51 מיליוני יורו ב-56 פרויקטים שהוגשו על ידי המדינות השותפות לתוכנית. לכשליש מהם שותפות חברות ישראליות. משמאל לימין: דליה רבין, המדען הראשי במשרד התמ"ת ד"ר אלי אופר, שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר אנדרו סטנדלי, ראש משלחת האיחוד האירופי בישראל. צילום: ד.ב. הפקות


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.