''אילת אוהבת חיות''


עירית אילת רוצה לסגור את המקלט לחיות נטושות "אילת אוהבת חיות", או להעמיד את מספר הכלבים במקלט רק על 20. (כיום נמצאים שם 120 כלבים.) שתי האפשרויות מעמידות את הכלבים בסכנת חיסול. תיבת החיות פונה לכל מי שיכול לעזור. שילחו אלינו כתובות של מקלטים לחיות בעולם כדי לגייס תמיכה ולחץ ציבורי.

להלן מכתב שמפנה "תיבת החיות" לראש העיר אילת גבי קדוש: יז טבת תש"ס 26.12.1999 לכבוד גבי קדוש - ראש העיר עירית אילת ת.ד.14 אילת 88000 הגיע אלינו מכתב שרשרת אינטרנטי בדבר ההוראה שהנחיתה עירית אילת על המקלט לבעלי חיים עזובים של "אילת אוהבת חיות". מקלט זה הוא היחידי הקיים ברדיוס של 250 ק"מ, ומנוהל ברובו על ידי מתנדבים. כיום מתאכסנים בו כ- 120 כלבים. האולטימטום שקיבלו אנשי המקלט, העושים עבודת קודש למען בעלי חיים נטושים, הוא: או שיפחיתו את מספר הכלבים ל - 20!! (והמשמעות היא שעליהם לחסל 100 כלבים), או שהמקלט ייסגר סופית. אילת המתפרנסת מתיירות המגיעה מארצות בהם דואגים לבעלי חיים, לא יכולה להרשות לעצמה להפקיר את בעלי החיים שלה. "מקלט לדוגמא" יכול להעלות את אילת על המפה של אוהבי בעלי החיים בעולם. בנוסף, מין הראוי שאילת תאמץ את מדיניות העיקור של חתולי רחוב, כשם שמקובל בארץ ובמדינות רבות בעולם. לא ייתכן שפרנסי העיר יביאו תיירים לשחות עם דולפינים, ולצפות בריף אלמוגים, ובאותה עת ידגלו בחיסול חיות נטושות. אנו פונים לראש עירית אילת: אנא, במקום לחסל את בעלי החיים, אמץ את המדיניות של הדאגה לבעלי החיים על ידי תקציבים הולמים, ובהקצאת שטח. מדיניות זו הוכיחה את עצמה מכל הבחינות, ולאילת, כעיר תיירותית המדיניות הזו יכולה רק להועיל. באוניברסיטת ת"א, (מחלקה לזואולוגיה, פרופ טרקל), בשיתוף עם עירית הרצליה נערך מחקר במהלכו נאספים נתוני מעקב אחרי חתולי רחוב, העוברים עיקור וחיסון. מודל הטיפול בחיות הרחוב יוצע למדינות רבות. עירית ת"א אימצה את מדיניות עיקור חתולי רחוב וחדלה מזה שנים לחסל כלבים וחתולים משוטטים. מין הראוי שגם עירית אילת תאמץ את המדיניות המתקדמת בטיפול בבעלי החיים. אנחנו פונים לכל הארגונים הפועלים לעזרת בעלי החיים בעולם, בעיקר מארצות שמהם מגיעים תיירים לאילת, אירופה, סקנדינביה וארה"ב, מדינות שלמדו כיצד לטפל ולטפח את בעלי החיים, בבקשה לעקוב אחרי עתידו של המקלט "אילת אוהבת חיות", ולהפעיל לחץ גם על גורמי התיירות בעיר. אין לנו ספק, שהמוסדות התיירותיים הפועלים באילת כמו בתי מלון, נופשונים, ואתרים תיירותיים אחרים, ישמחו להפריש סכומי כסף, שעבורם יהיו שוליים, אך יעזרו לקיים את המקלט, כאשר יוכחו לדעת שהתיירים הבאים לאילת יעריכו את המאמצים שעושה העיר למען החיות העזובות.


תרומות יתקבלו בברכה ל: "אילת אוהבת חיות" ת.ד. 3129 אילת 88131 או לבנק אוצר החייל סניף אילת מרכז "הקניון האדום" מס" בנק - 14, סניף - 377 מס" חשבון: 120529


אתם מוזמנים לשלוח לנו כתובות של אירגונים למען בעלי חיים בעולם כדי להשיג תמיכה ולחץ ציבורי ותיירותי.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.