''מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה''


ד"ס שואלת האם יש בה די כוחות לממש את עצמה. ייעוץ גרפולוגי חינם ינתן ל50 גולשות וגולשי נש"ר אשר יעבירו בדואר כתב יד ותאור השאלה (בהתאם להוראות) לגרפולוגית עדה בן שלום .

פירוט הייעוץ:ד"ס בת 20, כותבת ביד ימין והיא בקו הבריאות. גיל 20 הוא גיל כזה, שמרשה לצעיר/צעירה להתנסות בהמון דברים חדשים. זה גם גיל שמרגישים כבר ממש "גדול", לצד רגשות וצרכים של ילד. בקיצור, ערבוביה בין מותר לאסור בין מי "אני" ומי הוא, וכמה אני שווה. ולעניין: את נמצאת על סף גיל ההתבגרות, בדרך לבגרות, אך עדיין על הסף. לכן נראה לי מוקדם מדי להחליט על כיוון של התמחות. לעומת זאת, את חיה בהרגשה של החמצה, שאת צריכה להספיק ולבלוע את העולם לפני שייגמר. עצתי: לפנות לייעוץ ולטפל במערכת הרגשית הסוערת, שגורמת לך לפעמים תחושות של גודש וסכסוך פנימי. ממאפיני האישיות מרץ רב, חשק עצום וצורך אין סופי לפעילות, נבלמים, מול "קירות" של איסורים פנימיים וחיצוניים. לו הכתב, עצמו, היה יכול לדבר הוא היה צועק: "אני רוצה את זה, את זה ועוד המון דברים, ו"אתם" (מי זה ה"אתם" שלך?) תמיד אומרים לי: "די, אסור, זה לא יפה! זה לא מכובד! זה לא חשוב ועוד כל מיני לאווים". נראה שבחוויה שלך את נאבקת למצוא לעצמך מקום עם חשיבות/משמעות. אולם, הכלים שלך "מושחזים" במקומות הפחות מועילים. נראה, שכאמצעי קידום הם אולי מאפשרים לך להראות טוב, ולהישמע איכפתית (אפילו איכפתית מדי). לעומת זאת, תשומת לב בכיוון הכלים היתה - גם מאפשרת לך דרך לביטוי עצמי מקורי; וגם מכשירה אותך להשיג, באמצעים פשוטים, את מה שנחוץ לך באמת להתפתחות. יש לך אינטליגנציה טובה, חוש לאסתטיקה וחוש טבעי לארגון. לעומתם, קיים אצלך בלבול עצום ברגשות. מורכבות כזאת עשוייה להתבטא בהתנהגות כמו אצל ילדה שהלב שלה הופך הרגשה אמיתית של "חסר" לעודף-ביקוש. כלומר, במקום שתלמד הילדה לבקש, היא דורשת. דוגמה: במקום צרור פרחים, כמתנה, היא מציפה את הבית בפרחים, בעציצים, ולו יכלה הייתה מביאה גם את הגינה כולה. בקיצור, בלבול ברגשות ובתפיסת העולם (מה נכון לא-נכון, וכו`) עשוי להפוך כישרונות מבורכים למעמסה. לסיכום יש לך כוחות עצומים. לכוחות אלו חסר הגה, ולפעמים הם מנווטים שלא לטובתך (בטווח הארוך). ברגע שתסדירי את ענייני הרגש, תזכה הנשמה שלך לפריחה. את תשיגי ותממשי את עצמך וגם תוכלי להגיע לבטוי עצמי ולהרגשה של חופש. בין הייתר זו שאלה של זמן, של הבשלה בהתפתחות ושל כיוון נכון של הרגשות, הרצונות והמאווים שלך (האנרגיות שלך) . מאפינים גרפולוגיים נפלא ואיכותי הוא מרקם הקו הרשום - פירושו שיש לך כוחות נפש אמיתיים, רבים ומספיקים לצרכייך. ארגון טוב של הכתוב על הדף - כושר אינטואיטיבי בסיסי, להתארגן ולהסתדר בחיים. צורה מיוחדת, הפיכה של קמרים לקוים ישרים (ל), הצלבות, חוטים וכו` - פירושם, עיבוד נתונים בדרך מיוחדת. המיוחד - לא בהכרח יעיל. הוא מקנה לך הרגשה של הכרה חברתית וביטחון (הרגשה שמבוססת על רושם יותר מאשר על כח), אך גם בזבוז משאבים גדול, שלפעמים גורר אותך לחולשה או לחוסר שביעות רצון. בסיס השורה שלך מאבד בקלות כיוון/דרך/יציבות - מלמד על הרגשה של חוסר יציבות, ביטחון בדרך שאת בוחרת לעצמך,וגורם למפחי נפש או לפרצי שמחה. סוף דבר בכוונה תחילה: כיוון שאת עדיין בתהליכים של גדילה והתהוות, בשילוב עזרה נכונה, תוכלי ללמוד לנצל את הכוחות שלך למימוש עצמי ולהשגת הרגשה של סיפוק.


כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות( , בעט כדורי.זכרו יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אותך. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. טלפון: 9-7676315 למעוניינים, כאן מובאת דוגמית לאפשרויות ניתוח כתבי יד- אפשר גם אפשר להכיר את עצמנו לעומק.-.ראו זאת כהזמנה לכם או למועסקים על ידיכם.. זאת ועוד, יש לציין באיזו יד כותבים ואת הגיל, ואת המין. לעדה בן שלום , תל חי 2 כפר סבא 44456


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.