''נשים גדולות'' - סרט חדש


הרעיון לעשות סרט בנושא "נשים גדולות" נולד במסגרת ייעוץ שיווקי שנתתי ליזמת נאוה טלפיר, העורכת בזארים לנשים גדולות.במהלך הכנת הסרט נחשפתי למיגוון הבעיות העומדות בדרכן של נשים גדולות, במקביל לחיוניות, לצחוק ולשמחת החיים שלהן: בעיות בזוגיות,במציאת בגדים אפנתיים מתאימים למידתן, בקבלה לעבודה. לפורום היכרויות "אהבות גדולות" http://www.wol.co.il/newForums/forum.asp?fid=110ל

אין זה סוד שמספרן של נשים בעלות מידות גדולות אינו מועט אך לראות תחת קורת גג אחת למעלה מ-100 נשים גדולות בתצוגת אפנה (בבגדים עליונים ובבגדים תחתונים) ובריקודי בטן זוהי חוויה המזכירה סרט של פליני. בתצוגת האפנה שערך פורום "שמנות ויפות" המתנהל באתר "תפוז" זכינו לחוויה כזו. בסרט נסינו לתעד את הבעיות השונות שהן נחלתן של נשים גדולות והראינו כיצד מתמודדות איתן הנשים. כן הדגשנו את חשיבותן של קבוצות התמיכה, באינטרנט ומחוצה לו, וצלמנו את הנהירה לבזארים שעורכת נאוה טלפיר (פעם בחודש בשרון, ובהם נמכרים בגדים במידות גדולות. מרבית הנשים ציינו כי הן אוהבות את עצמן ומקבלות את עצמן כפי שהן אולם המציאות אינה כה קלה עבורן: תלאותיה של אשה גדולה מתחילות כבר בבית הספרשם בנות שמנות אינן מקובלות על חבריהן לכיתה. הקשיים נמשכים במהלך השירות הצבאי, ולאחריו במציאת בן זוג ומקום עבודה . למרות שמעסיקים רבים לא מציינים זאת בפה מלא, מתברר מתחקיר שערכנו בין חברות כ"א כי מנהלים מעדיפים עובדות חטובות וצעירות על פני עובדות מלאות. כך גם הגברים. אפילו אם הם נמשכים לנשים שמנות הם יתביישו להודות בכך בחברה מפחד התגובה המזלזלת. ניסינו להציג בסרט כיצד נאוה, אשה יפה ומלאה, הצליחה להפוך את הבעיה שלה, הקושי להשיג בגדים במידתה (46 -52), לעסק של בזארים למידות גדולות. בסרט הדגשנו את חשיבות קבוצות התמיכה לנשים מלאות המתקיימות הן במסגרת רשת האינטרנט והן מחוצה לה בבזארים ,בתצוגת אפנה, בשעורי ריקודי-בטן, ובהרצאות לקבוצות נשים.


בראיון שערכנו עמה, ומוקרן בסרט מסבירה ד"ר יפה שמעוני יו"ר איגוד הנתרופתיים, את הסיבות להשמנה בינהן פטריית הקנדידה, מפענחת את הקשר בין שומן לצחוק (הנובע מאכילת פחמימות מרובה) ומגדירה 2 סוגי הנשים המלאות: אלו שמקבלות עצמן כמות שהן ואלו שחיות במלחמה מתמדת עם גופן. לילי פרס , מעצבת אפנה מהוד השרון, נותנת טיפים כיצד להתלבש: לאו דוקא שקים רחבים. ד"ר דליה האקר מרצה לאמנות הביאה דוגמאות ליופי הקלאסי אצל אמנים, אשר הדגישו נשים מלאות וד"ר יצחק עינב, ניסה לבדוק את המיתוס "גברים אוהבים נשים גדולות במיטה". התלהבות רבה עורר בנו עופר, מנהל פורום "שמנות ויפות" של אתר "תפוז", אשר מצא את בת-זוגו ואהבתו בפורום, וטוען כי הוא מאוהב בה "עד הראש". הוא לא מתבייש להציג את חברתו כיפה ושמנה. הוא הוסיף וסיפר על התערבות הפורום לטובתה של חברת הפורום בסכסוכה עם מעסיק שלא הסכים לקבלה לעבודה למרות שעברה את בחינות המיון, בשל מראה.ולאחר התערבות הפורום זכתה במשרה. לסיכום: הסרט "נשים גדולות" מציג את גם את הבעייתיות של להיות גדולה, וגם את היופי והשמחה בביחד של הנשים השמנות. אם לאחר צפייה בסרט יתחיל הציבור להבין את בעיותיהן של הנשים הגדולות, לקבל אותן כמות שהן ולראות את היופי שלהן, כפי שראו הציירים הקלאסיים, והחשוב מכל - שתינתן להן הזדמנות שווה בשוק העבודה. הסרט אינו מקטלג את השמנות כיוצאות-דופן, אלא מתאר את ההרגשה של הנשים השמנות שהחברה מסמנת אותן ודוחקת אותן הצידה. למשל, הפרסומים לדיאטות ולגוף חטוב, שמתייגים את הנשים הגדולות כלא אופנתיות ועל כן מופלות לרעה ע"י בני זוג מתביישים, ועל ידי מקומות עבודה בררנים. במקביל מציג הסרט את היופי ואת השמחה של הנשים באירועים שלהן כמו תצוגות אפנה, בזארים שלהן ובחיי האהבה שלהן עם בני זוג מפרגנים. הסרט מוצג במהלך חודש יולי בערוץ המקומי ויוצג בערוץ 98 YES בימים ששי ב-17:00 ושבת ב-21:00. פינת השידוכים לנשים וגברים גדולים. =========================== אנו יודעות כי לנשים שמנות קשה יותר למצוא בן זוג, יחד עם זאת יש גברים האוהבים נשים שמנות ומתעניינים גם באישיותן. המדור שלנו יהיה דומה לפורום בו נשים שמנות וגברים מדליקים ידברו מלב אל לב. המדור יתדשל לשתף גברים אשר מוכנים באמת להיות בקשר רציני עם נשים מלאות. תסריט ובימוי: אילנה כהן-פנר, ד"ר יצחק עינב ודליה רוזנבלט בהדרכת מוטי כהן. עריכה: קרן הולצמן. אורך הסרט: 12 דק`. ערך את הכתבה: רוני גרוס.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.