''סוכנת בשירות המדינה''


הספר "סוכנת בשירות המדינה" פותח צוהר ומגלה טפח מעולמן של אותן נשים גיבורות ועלומות,וממלאות תפקידים חשאיים ומסוכנים.

"לא רבים הסיפורים על עובדי השירות החשאי הישראלי, שזרועותיו חובקות עולם. רק קומץ של סיפורים התפרסם עד היום, על אותם גיבורים עלומים העושים את מלאכתם מתוך אמונה ודבקות במטרה.גיבורי רוב הסיפורים היו גברים, אך גם נשים נוטלות חלק, וממלאות תפקידים חשאיים ומסוכנים. ספר זה פותח צוהר ומגלה טפח מעולמן של אותן נשים גיבורות ועלומות,העושות את עבודתן בעולם החשאי נעם מצא לנכון שיש מקום נרחב לפרגן לאותן נשים עלומות שכמעט לא מוזכרות.


הספר עוסק בסוכנת ישראלית שנשלחת לאירופה כדי להיטמע בארגוני טרור מוסלמים, שקמו במטרה להשמיד את היהודים מחד,ואת מדינת ישראל מאידך. הספר "סוכנת בשירות המדינה" משלב בתוכו,פעילות חשאית וסיפור אהבה.בין הסוכנת דבורה לבין דודו, עובד משרד החוץ,הפועל גם הוא בשליחות עלומה עבר לגבולות מדינת ישראל. על אף העבודה הקשה,מוצאים השניים זמן לאהבה.בתושייתה ובאומץ ליבה, מנעה פיגועים ביעדים רבים ובמיוחד במרכזי קהילות יהודיות.


הסיפור אצל נעם, הוא שילוב של קריירה לאורך חייו בשילוב תחביבים שונים.את מקצועו אלחוטן ימי שרכש בחיל הים והיה מקור השראה לא קטן לכתיבת ספרו, המיר לתחביב והפך לחובב רדיו. את תחביבו בניית מודלים שהחל עוד כשהיה בגיל עשר, הפך למקצוע לאחר שיצא לגימלה. מספר שנים שימש כמלווה קבוצות לאירופה מה שהוסיף פיקנטיות לחיבור הספר. בגיל 67 שנים הוציא נעם בר זכאי את ספר הביכורים שלו.לאחר כעשרים שנה כחבר אגד בתפקידים שונים, החליט לצאת לגימלה מוקדמת כדי לעשות את הדברים שהוא חלם עליהם. "לא היה קל עבורי להוציא את ספר הביכורים, "זרקתי" את עצמי למים סוערים אגב,בלי ללכת לקורס כתיבה. מאחר ועשרות שנים אני מתעניין בתחומים שונים שאותם נהגתי להעלות על הכתב.החלטתי שהגיע הזמן לקבץ את החומר שיש ברשותי ולהופכו לספר. אלא שמכל החומר נוספו לי כחמישה ספרים שאותם אני מתעתד להוציאם לאור",מספר נעם. טקס השקת הספר התקיים בבית יד לבנים ברחובות במעמד ראש העירמר שוקי פורר, שבצעירותו היה חבר בתנועת מכבי צעיר ביחד עם נעם.הטקס היה מרשים והיה מלווה בתצוגת 28 דגמי ספינות שנועם בנה. לדבריו, כל זאת לא היה מתאפשר לו,לולא התמיכה שקיבל מרעייתו, משלושת ילדיו ובני הזוג. כמו כן, גם מבת דודתו שעזרה לו בהגהות של הספר בראשיתו. אחד החלומות שלי הוא להפוך את הספר לסרט, שבו יהיה אפשר להתגאות באותה סוכנת. ניתן להשיג את הספר ברשת חנויות סטימצקי וגם אצל המחבר טלפונים: 0522604471 089455090. ofir090@bezeqint.net


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.