''פאזל נשים'' - תשודר השבוע


צפו בתכנית הראשונה של "פאזל נשים" בעריכת נש"ר ומרכז התקשרת מוסנזון הוד השרון ביום ד` 12\02 בשעה 19.00 בערוץ 25. בנושא "נשים ופוליטיקה" בתמונה: ח"כ גילה גמליאל,מלי פולישוק-בלוך,יעל דיין ואילנה כהן.

בתכנית "נשים ופוליטיקה" השתתפו חברות ומועמדות לכנסת: ח"כ יעל דיין, יולי תמיר ,עו"ד מלי בלוך-פולישוק,גילה גמליאל ורינה ברטל יו"ר שדולת הנשים, בתיה בנדל, יונתן צ`רצ`י.חופית לוי,המאייר מיקי עמית העורך אלדד רובינשטיין,מנהל אולפן יורם אברהם ומנהלת מגמת תקשרת תיכון מוסנזון הור השרון ,ורד יינון ,מנחה ועורכת אילנה כהן. בחלק הראשון של התכנית נשאלו ח"כ כיצד נשים מצליחות להיכנס לפוליטיקה האם בישראל 2003 ניתן לנשים להיבחר לכנסת ללא תלות בממון, ב"סנדק" או סנדקית" , שושלת ,כוחנות דרגות אלוף ?ומהי תרומתן של נשים לפוליטיקה בישראל. לאורך כל התכנית השתתף מיקי עמית ואייר את המשתתפות ועבודתיו הן המוצגות כאן ויוצגו בשידור. לאחר סבב על הרקע והנסיון הפוליטי ותעסוקתי של המשתתפות נערך דיון על מספר הנשים הנמוך בכנסת. כידוע,בכנסת -15 כהנו 17 נשים מתוך 120 חברי כנסת . פחות מ- 15% המסקנה שתקבלה היא שהמערכות הפוליטיות, חברתיות והתעסוקתיות חוסמות נשים מפוליטיקה. כן צויין שישנה עליה במפסר הנשים המציעות עצמן לפעילות וקריירה פוליטית. המועמדות וחברת הכנסת דיין ציינו כלן כי יקדמו את נשוא מעמד האשה. אבל דחו את הצעתה של המנחה אילנה לערוך בחינות פסיכולוגיות למועמדי לחברי הכנסת. למעט המועמדת משינוי עו"ד מלי פולישוק-בלוך כל השאר תמכו בנושא שיריון לנשים, אשר דוקא מפלגתה ללא שיריון מביאה את אחוז הנשים הגבוה ביותר.


בפאנל השני ספרו יו"ר שדולת הנשים רינה ברטל והשרה לשעבר יולי תמיר על פעולתן לקידום נשים ובמיחד את בג"צ אליס מילר לקבלת נשים לקורס טייס. ואז נתברר כי אליס מילר היתה תלמידת המגמה. בתיה בנדל מנהלת ב"ס למשחק ציינה כיצד ניתן לפתח כישורי מנהיגות ומה הם ההבדלים בין הכשרת גברים ונשים. חופית לוי תלמידת בית הספר אשר נמצאת בתכנית "ליד" למנהיגות ספרה כיצד התכנית עוזרת לה לפתח את כישוריה. לסיום ערך יונתן צ`רצ`י מנהל STAGE הבמה, סימולציות עם התלמידים על הצגת נושא. אין ספק שפרוייקט משותף כזה של תלמידים ומפגש עם חברות כנסת מקדם את גישת הצעירים לנושא קידום נשים יותר מכל הרצאה על פמינזם.


את הפאנל סגרה אילנה כהן באיחולים שבקרוב נוכל גם לשלוח אסטרונאטית ישראלית ראשונה לחלל .


http://www.israelwebs.com/politicalarts.htm *התכנית הוקלטה לפני הבחירות. וכנראה שהפסמיסטיים צדקו שלאחר כל מאבקי ארגוני הנשים מספר חברות הכנסת כמעט לא גדל. נוספה אשה אחת.אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.