4 עקרון ההנאה וחוק הנועם


כלי זה מצביע על יכולת מופשטת ומתקדמת מאוד של התודעה, הקשורה לזיהוי תדרים של `יופי`, ומצריכה רגישות גבוהה ביותר ביחס לכל הקורה סביבך ואיתך. כלי זה מצביע על הרצון והיכולת לשמר בכל רגע סטנדרד של הנאה במגעים התקשורתיים שאדם מנהל בחייו. כמובן שיש לזכור שבמגעים תקשורתיים הכוונה גם לאופני התקשורת התוך אישיים, בהם אדם מהרהר בינו לבינו.

ההנאה והנועם בהקשר הנתון של כלי דעת מושתתים על החתירה המתמדת לאיפשור אקולוגיה התואמת את המתרחש. `אקולוגיה` הוא שם כולל למרחב התודעתי/המופשט שבו אנו מתקיימים בכל רגע. היא התוצר של סך הפעולות הפנימיות והחיצוניות שאנו נוקטים בהם ביחס לארוע נתון (רגע נתון). ענייננו אינו ביצירת אקולוגיה טובה, אלא באקולוגיה הרמונית. אין ברצוננו לקיים מערך של נימוסים והליכות, או של כל הבנה קונטקסטואלית אחרת ביחס למילה `אקולוגיה טובה`. הרמוניה לפי תפיסתנו, מבוססת על מרחב פנימי היודע לחבר בין ה`מה` ובין ה`איך`, בין התוכן לצורה, וזאת בהנחה שלכל תוכן צורה אשר יותר מתאימה לו. אקולוגיה הרמונית הוא דבר שצריך ליצור כל פעם מחדש, ביחס לתכנים ולנסיבות של התקשורות שלנו, וביחס הולם למצבים השונים המתקיימים בחיינו. ככל שנהיה ערים יותר לאופן (איך) בו אנו מקיימים תקשורות בחיינו, ונתאים את דקויות האיפנון הפנימיים שלנו לגבי ההתרחשות, הרי שבהתאמה נגדיל את התחושה של תואמות ודיוק, ונגדיל את סיכויי ההנאה. כך תקשורת עיסקית – הולם אותה יותר אקולוגיה מסויימת, בעוד לתקשורת רומנטית - צריך להפיק "תדר" אקולוגי אחר. אחת הבעיות בתקשורות האנושיות היא היעדר רב מימדיות וריבוי/גיוון פנים ביכולות הפקת ה-setting התואם. חשוב מאוד להדגיש שהתאמת הצורה לתוכן איננה רק עניין חיצוני, כי אם כיוונון מדוייק יותר של ה-setting הפנימי, דבר שדורש יכולת רגישות יותר גבוהה, מודעות וחופש פנימי. כמה שאלות שיש עלינו לשאול בכדי לאפשר מרחב הרמוני יותר בתקשורת : כמה אנו פנויים למה שקורה, איך ניתן ליצר חלל לתקשורת גם אם אנו עמוסים וקצרים בזמן או במקום פנימי, בכמה כבוד אנו מתייחסים לדבר, מה רמת הקשב, על מה אנו מסתכלים ואיך, כמה רלבנטיים אנו יכולים להיות בהקשר הנתון, מה המבנה או הסט החיצוני הרלבנטי והמתאים ביותר לתקשורת הנתונה, איך ניתן למקסם את הרווח התקשורתי, ומה זה מצריך? .. תודעה הרמונית מייצרת תקשורות הרמוניות על ידי שימת לב לפרטי הארוע ברמה הפנימית והחיצונית כאחד, ובכך מעלה את ההסתברות להנאה ולעונג.


במסגרת מדור ה"טול השבועי" נציג כל שבוע כלי דעת התפתחותי ,אשר יכול לשמש כל אחד ואחת בחייו האישיים והמקצועיים.דעות, שאלות והתייחסויות נא הפנו לפורום "כלי הדעת" http://www.wol.co.il/forums/forum.asp?forumCode=92


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.